Group of Friends is een Amsterdams collectief onder leiding van drummer en componist Yoràn Vroom. De muziek is geïnspireerd door folkloristische tradities van over de hele wereld, met een sterke basis in Afro-diasporische muziek. Improvisatie speelt daarbij een grote rol. De groep maakt en speelt eigen composities van Vroom en zoekt voortdurend naar nieuwe klanken en vormen. Het resultaat is muziek die raakt – in het hart én in het hoofd.
De band bestaat uit bevlogen musici die zowel in Nederland als internationaal actief zijn. Ieder brengt een eigen stijl en specialiteit mee. Juist doordat ze samen improviseren, ontstaat er elke keer iets nieuws. Ze geven hun persoonlijke draai aan Vrooms composities en maken van ieder optreden een levendige en verrassende ervaring.
Yoràn Vroom groeide op met muziek en ontwikkelde al vroeg een grote liefde voor (West-)Afrikaanse en Afro-Caribische muziek. Die invloeden hoor je duidelijk terug in zijn werk als componist. Samen met gelijkgestemde musici creëerde hij met Group of Friends een plek waar ruimte is voor experiment, ontmoeting en verdieping binnen de Afro-diasporische muziektraditie.
Na jarenlang te hebben gespeeld met internationale artiesten uit uiteenlopende genres, zoals Frank McComb, Ed Motta, Snarky Puppy, Candy Dulfer en Benjamin Herman, richt Vroom zich sinds 2021 volledig op zijn eigen muziek en het artistiek leiderschap van Group of Friends. Dat leidde tot meerdere concerten, twee albums en een compositieopdracht van het BIMHUIS in Amsterdam.







