Hopper: An American Love Story

Kunst in beeld
Film / Documentaire

We kijken een film die licht werpt op de moderne kunstwereld en kunsthistorica Marie José Eijkemans geeft een inleiding. Deze editie: Hopper: An American Love Story.

Bestel tickets
Datum 12-12
Prijs € 13,00
Locatie Verkadefabriek
Zaal Clubzaal
Hopper: An American Love Story

We kijken een film die licht werpt op de moderne kunstwereld en kunsthistorica Marie José Eijkemans geeft een inleiding. Deze editie: Hopper: An American Love Story.

Deze documentaire biedt een nieuw perspectief op het leven en werk van schilder Edward Hopper, een van Amerika's meest geliefde kunstenaars. De film kijkt naar de relatie met zijn vrouw Jo, die haar eigen kunstenaars carrière opgaf om hem te steunen. Ook onderzoekt regisseur Phil Grabsky de manier waarop Hoppers werk de snel veranderende Amerikaanse maatschappij van de jaren 20, 30 en 40 weerspiegelt.

Kunst in Beeld
In de film- en lezingenreeks Kunst in Beeld kiezen de kunst- en filmprogrammeurs een film over kunst, die aansluit bij onze actualiteit of bij de tentoonstelling die dat moment in Willem Twee Kunstruimte getoond wordt. De film wordt getoond in de Verkadefabriek en telkens kort ingeleid door Marie Jose Eijkemans. Zij geeft al jaren diverse lezingen bij Willem Twee Kunstruimte, waaronder de langlopende lezingenreeks Kijken naar Kunst van Nu. Ook is in de welkomsthal van de Verkadefabriek elke twee maanden een nieuwe werk te zien van een van de kunstenaars die tegelijk zijn/haar/diens werk toont in Willem Twee Kunstruimte.

Trailer